21 Kasım 2009 Cumartesi

Sisli Geceler


Evet, dün yazmaya çalışıp da yazamadığım yazıyı bugün tamamlamaya çalışacağım. Aslında, bir olayın hemen akabinde pek düşünmeden bir tepki vermek sağlıksız sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden bu yazıyı daha kısa ve daha "rafine" bir şekilde yazacağım.


Dün Fenerbahçe kötü top oynamadı. Hatta bu senenin en büyük artısı da yenildikleri maçlarda dahil, hep oyunun içinde olmalarıydı. İki dakika arayla gelen iki gol ister istemez takımın ritmini bozdu. Bir de buna ritmi kendinden bozuk oyuncuların gereksiz hareketleri eklenince, Fenerbahçe umduğu geri dönüşü yapamadı.


İbrahim Üzülmez'in ekstra performansının yanısıra sağ ayağıyla yaptığı ortada Fink'in güzel vuruşu ve sonrasında Bobo'nun attığı golden sonra kazandığı avantajı iyi kullanan Beşiktaş, üçüncüyü de bulup maçtan galip ayrılmayı bildi.


Son olarak, milletimizin genel bir özelliğine değineceğim. Çoğumuz, olayları abartmaya bayılırız. Ve tabii bu spor (ve özellikle de futbol) camiasında da aynı şekilde görülür. Mazisi ne olursa olsun, bir galibiyettten sonra kral (ya da padişah) olduğumuzu düşünürüz. Eğer Beşiktaş da bu hataya düşerse ve bu galibiyeti çok abartıp kendini yıldızların tepesinde sanırsa, bu hızlı yükselişin sonu aynı hızda seyredecek bir düşüş olabilir. Ama en azından bu galibiyetle, Beşiktaş 3 büyüklerden biri olduğunu "bazı Fenerbahçelilere" bir kere daha kanıtlamıştır sanıyorum.
Not: Maçın (bir iki ufak istisna hariç) baştan sona bu denli dostça bir atmosferde oynanması dün gecenin en güzel yanıydı. Darısı diğer derbilerin başına.


19 Kasım 2009 Perşembe

İSTİFA ETMEYECEKSİN BİLİYORUZFenerbahçe az önce sona eren maçta Karşıyaka'ya 88-76 yenildi. Her zamanki yeter demiyorum ama senin başında olduğun Fenerbahçenin artık yenilmesine bakacağız artık. İstifa etmeyeceksin biliyoruz çünkü sende haysiyet yok biz yine buraya yazmasak da içimizden dile getiriyoruz söylenmesi gerekenlerİ. DEFOL

18 Kasım 2009 Çarşamba

BEYNİNE VERDİEskiden okul potalarında oynarken blok yemişseniz mutlaka ardından beynine verdim diye bir cümle gelirdi. Bu blok da öyle bişey olmuş. Videoyu göremeyenler burdan izleyebilirler. off deli blok olmuş.

16 Kasım 2009 Pazartesi

Maskeliyi de Kaybettik

Geçen haftaki Enke'nin ölüm haberinden sonra bu sabahta Meksikalı Antonio De Nigris'in ölüm haberi geldi. Meksika'nın Monterrey takımında başlayan futbol hayatı 31 yaşında kalp krizi sonucu Yunanistan'ın Larissa takımında bitti. Ülkemizde Gaziantespor, Ankaraspor ve Ankaragücü formaları giymişti. Gaziantesp forması ile 30 maçta 10 gol atmıştı. Fakat De Nigris daha çok Fenerbahçe'ye attığı golden sonra taktığı maske ile dikkatleri çekmişti.

Seni hep bu gol sevincinle hatırlayacağız De Nigris...